English version
Wersja do druku

Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA

Szkoły województwa śląskiego wśród laureatów I Edycji Konkursu na najlepsze portale!


W dniu 27 kwietnia br., w auli głównej WSE przy ul. Westerplatte 11 odbyła się uroczysta gala finałowa, wieńcząca I edycję projektu 'IV władza z klasą. Szkolny koncern medialny'.

Przypomnijmy, iż projekt - współfinansowany ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Społeczny) i realizowany pod nadzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej - ma na celu przekazanie młodym ludziom kluczowych umiejętności w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, języków obcych oraz przedsiębiorczości i stworzenie im warunków do zdobycia ciekawego doświadczenia zawodowego w oparciu o specjalny program edukacyjny.

W ramach programu tworzone są sześcioosobowe zespoły redakcyjne, które odpowiadają za stworzenie profesjonalnego internetowego koncernu medialnego w języku polskim i angielskim. Najbardziej spektakularnym etapem projektu jest konkurs. Stworzone przez uczniów koncerny medialne są wnikliwie oceniane przez ekspertów. Na najlepsze zespoły czekają atrakcyjne nagrody.

Laureatami I edycji Projektu (trwającej od września 2009 do kwietnia 2010) zostały zespoły redakcyjne z następujących szkół:

Wyróżnienia:

Nagroda specjalna Konkursu przyznana została zespołowi redakcyjnemu z VII LO w ZS nr 4 im. Piastów Śląskich w Gliwicach - www.lo7gliwice.czwartawladza.edu.pl

A zatem aż cztery nagrodzone szkoły to reprezentanci województwa śląskiego, z czego niezmiernie się cieszymy i z niecierpliwością oczekujemy realizacji kolejnej, II edycji Projektu, która rozpocznie się we wrześniu 2010. O naborze do kolejnej edycji będziemy informować na naszej stronie internetowej.

Opiekunom nagrodzonych zespołów oraz samej młodzieży - szczerze gratulujemy wygranych i wyróżnień, natomiast WSZYSTKIM uczestniczącym zespołom i ich Opiekunom - z całego serca życzymy powodzenia we wszystkich kolejnych przedsięwzięciach podejmowanych wraz z młodzieżą! Oby zawsze takie działania mogły przynosić Państwu oraz uczniom - wiele satysfakcji i radości.

Więcej informacji o Projekcie 'Czwarta władza z klasą. Szkolny koncern medialny' jest dostępnych na stronie projektu: www.czwartawladza.edu.plLiderem projektu jest Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, a partnerami: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Gliwicach.

07.05.2010

©2014 KANA Gliwice    Telefon: (032) 230-89-41    Fax: (32) 718 63 81    Kontakt