English version
Wersja do druku

Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA

Inspiracje, doświadczenia, wpadki i porady... czyli - Jakub Porada w Kanie Gliwice!


10 lutego br. uczniowie uczestniczący w projekcie "Czwarta władza z klasą. Szkolny koncern medialny" spotkali się z dziennikarzem TVN24 - Jakubem Poradą.

W trakcie tzw. "Spotkania z Mistrzem" nasz gość poruszył kilka zagadnień dotyczących umiejętności przygotowania do zawodu, jakim jest dziennikarstwo informacyjne, m.in.:

  • Technika głosu, czyli umiejętność "łatwego'' mówienia (ćwiczenia z korkiem! :) interpretacja itp.)
  • "Zrozumienie'' języka mediów (umiejętność budowy informacji, skrótowość itd.)
  • Warsztat dziennikarski i jego rozwijanie, czyli... nie ma wiedzy niepotrzebnej, trzeba tylko wiedzieć, jak ją wykorzystać!

Całość miała charakter luźnej, spontanicznej pogadanki, a dodatkowym 'smaczkiem' (i istnym strzałem w dziesiątkę!) okazały się filmiki ilustrujące zabawne 'wpadki' dziennikarskie.

Urzekła nas ogromna otwartość pana Jakuba, niezwykle sympatyczny kontakt i gotowość do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

Nasi uczniowie wyszli ze spotkania z przekonaniem, że zawód dziennikarza - jakkolwiek fascynujący! - wymaga nieustannej pracy i niesłabnących dążeń do rozwijania swojego warsztatu.

Panu Jakubowi bardzo dziękujemy że przyjął nasze zaproszenie i życzymy mu dalszych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym!

Zapraszamy również do odwiedzenia naszego profilu na Facebook'u.

16.02.2011

©2014 KANA Gliwice    Telefon: (032) 230-89-41    Fax: (32) 718 63 81    Kontakt