English version
Wersja do druku

Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA

Spotkanie z Mistrzem, czyli...


Projekt "Czwarta władza z klasą. Szkolny koncern medialny." (www.czwartawladza.edu.pl) to seria warsztatów, w trakcie których młodzież poznaje pracę specjalistów: redaktora naczelnego, dziennikarza, tłumacza, grafika, informatyka i PR-owca, a także spotyka się ze znanymi postaciami świata mediów.

26 listopada br., uczestnicy naszego projektu mieli możliwość poznania tajników pracy dziennikarza sportowego. W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach, z młodymi adeptami sztuki dziennikarskiej spotkał się w tym dniu redaktor Jerzy Góra, którego kibice kojarzą głównie z barwnych i fachowych relacji na antenie Polskiego Radia. W latach 1982-1996 pełnił on funkcję kierownika redakcji sportowej Radia Katowice.

Temat warsztatów brzmiał: "Dziennikarska codzienność czyli : czytaj , ucz się , rozmawiaj , bywaj i szukaj..." Pan Jerzy Góra, w towarzystwie Wojciecha Tkacza - hokeisty, wielokrotnego reprezentanta Polski w latach 1991-2001, olimpijczyka z Albertville (1992), obecnie dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie - chętnie dzielił się swoim bogatym doświadczeniem, odpowiadał na liczne pytania a także zachęcał uczniów do nieustannej pracy nad sobą, pogłębiania wiedzy, rozwijania zainteresowań.

Mamy nadzieję, że to spotkanie długo pozostanie w pamięci przyszłych dziennikarzy. I to niekoniecznie tylko tych sportowych...

30.11.2010

©2014 KANA Gliwice    Telefon: (032) 230-89-41    Fax: (32) 718 63 81    Kontakt